3M™ ETW-803 on kaksoisseinämällinen, polyolefiinista valmistettu lämpökutisteputki, jossa käytetään kuumaliimaa. Kutistumissuhde on 3:1, vähimmäiskutistumislämpötila on 120 °C, toimintalämpötila on -55–+125 °C. RoHS-yhteensopiva, paloaehkäisevä – itsesammuva. Hyvä kemiallinen kestävyys. IP 68 -tiivistys.
3M™ ETW-803 on joustava, kaksoisseinämällinen, polyolefiinista valmistettu lämpökutisteputki, jossa käytetään koekstrudoitua kuumaliimaa. Kutistumissuhde on 3:1, vähimmäiskutistumislämpötila on 120 °C, toimintalämpötila on -55–+125 °C. ETW-803 on RoHS-yhteensopiva, paloaehkäisevä ja itsesammuva ja sen kemiallinen kestävyys ja IP 68 -tiivistys on hyvä. Se sopii 3:1-kutistumissuhteensa ansiosta ihanteellisesti halkaisijaltaan vaihteleviin sovelluksiin. Liiman erinomaiset virtausominaisuudet takaavat, että monimutkaiset osat on tiivistetty hyvin. Kun tämä putki kutistuu, liima alkaa virrata ja siirtyä rakoihin ja halkeamiin. Kun liima jäähtyy, se muodostaa kosteutta ja muita nesteitä kestävän tiivisteen; ulkopuoli puolestaan suojaa mekaaniselta kulutukselta. ETW-803 sopii hyvin monenlaisten elektronisten, sähköisten ja mekaanisten sovellusten tiivisteeksi, esimerkiksi liitäntöihin, jatkoksiin jne. ETW-803 on saatavilla 3,0/1,0–40,0/13,0 mm ko’oissa, ja sen kokonaisseinämäpaksuus on (kutistumisen jälkeen) 1,0–2,5 mm. Värinä on musta. Vakiopakkaus keloina. Sertifikaatit/hyväksynnät: SAE-AMS-DTL 23053/4: 1999 / IEC 60684-3-248: 2007.
|
|
---|---|
Halkaisija yhteensä (metrijärjestelmä)
|
24 mm
|
Jännittämättömän putken pituus (metrinen)
|
25 m
|
Jatkoksen tyyppi
|
Lämpökutiste
|
Käyttölämpötila (Celsius)
|
-55 jopa +110
|
Kokonaispituus (metrijärjestelmä)
|
25 m
|
Kutistussuhde
|
3:1
|
Liimatausta
|
Yes
|
Materiaali
|
Polyolefiini ja liima
|
Paloa ehkäisevä
|
Kyllä
|
Suurin käyttölämpötila (Celsius)
|
110 Degree Celsius
|
Tuotteen väri
|
Musta
|
Kiitos esittämästänne pyynnöstä 3M:lle. Lomakkeessa antamianne tietoja tullaan hyödyntämään pyyntöön vastattaessa. Pyynnöstä riippuen vastaus voidaan toimittaa sähköpostilla tai puhelimitse 3M:n edustajan tai valtuutetun yhteistyökumppanin toimesta, joka käsittelee henkilötietojanne 3M:n tietosuojakäytäntöjen mukaisesti.
Olemme vastaanottaneet viestisi ja tarkastelemme nyt tiedusteluasi
Edustajamme ottaa sinuun yhteyttä puhelimitse tai sähköpostilla