Yhteistyömmemaailman johtavien konvertoijien kanssa takaa laadun ja kestävyyden loppukäyttäjille, kuin myös tärkeän viestin kaikissa olosuhteissa.
Kiinnitä polymeeripainolaattoja painosylintereihin 3M™ Cushion-Mount™ Plus kuvalaattateipillä E1020. 0,51 mm paksu valkoinen kaksipuolinen vaahtoteippimme ilmanpoisto-ominaisuudella ja laatan helpon irrottamisen takaavalla liimalla. Sitä käytetään yhdistelmätöissä.
3M™ Cushion-Mount™ Plus kuvalaattateippi E1020 on suunniteltu kiinnittämään flexopainolaattoja sylintereihin tai holkkeihin. Se takaa korkealaatuisen yhdistelmäpainatustuloksen, ja se sopii yhtenäisten ja sävypintojen yhdistelyyn töissä, joissa kompakti- ja moniväripinnat ovat yhtä tärkeitä. Easy Mount -linerimme luo mikrokanavia molempiin liimapintoihin. Risteävä kuvio luo liimaan jatkuvan ja pysyvän mikrokanavien verkoston, joten ilma pääsee karkaamaan teipin ja sylinterin/holkin välistä tai teipin ja laatan välistä. Liima-aine teipin suojapaperipuolella (laattapuoli) on suunniteltu polymeeripainolaattojen kiinnitykseen, sillä on erinomainen pitokyky painatuksen aikana ja se irtoaa siististi laatasta poistettaessa. Liima-aine teipin suojapaperittomalla puolella (sylinteripuoli) on suunniteltu flexopainokoneiden sylintereihin tai holkkeihin, joihin se on helppo kiinnittää, ja se irtoaa siististi poistettaessa.