3M™ OEM Match sarja mahdollistaa ruiskutettavien saumatiivistysaineiden ruiskuttamisen tavallisella pneumaattisella liimauslaitteella. Voidaan käyttää 3M:n ruiskutettavan 1K-tuotteiden kanssa. Suunniteltu käytettäväksi 3M™ OEM Match ruiskutettavan suutinkärkien kanssa.
Jäljittele teksturoitujen pinnoitteiden ulkoasua käyttämällä 3M™ OEM Match sarjaa. Sarjaa käytetään paineilmakäyttöisten liimauslaitteiden kanssa pinnoitteiden suihkuttamiseen korin sisä- ja ulkopinnoille, mm. palkkeihin, pintapelteihin, tukitorneihin, oviin, kynnyskoteloihin, sivupaneeleihin, lattiapaneeleihin ja kattopaneeleihin. Suunniteltu käytettäväksi 3M™ OEM Match ruiskutettavan suutinkärkien kanssa. 3M™ OEM Match sarja kiinnitetään asennustyökalun ilmaletkuun. Säätönupin avulla mekaanikko voi säätää tarkasti suihkutettavan materiaalin ilmavirran ja tekstuurin.
3M:n teollisuus- ja ammattituotteet on tarkoitettu, merkitty ja pakattu myytäväksi koulutetuille teollisuus- ja ammattiasiakkaille työpaikkakäyttöön. Ellei sovellettavassa tuotepakkauksessa tai kirjallisuudessa toisin mainita, nämä tuotteet eivät ole tarkoitettu, merkitty tai pakattu myytäväksi tai käytettäväksi kuluttajille (esim. koti-, henkilökohtainen, peruskoulu- tai toisen asteen koulutus, vapaa-ajan/urheilukäyttö tai muut käyttötarkoitukset, joita ei ole kuvattu sovellettavassa tuotepakkauksessa tai kirjallisuudessa), ja ne on valittava ja käytettävä sovellettavien terveys- ja turvallisuusmääräysten ja -standardien mukaisesti sekä kaikkien tuotepakkausten, käyttöohjeiden, varoitusten ja muiden rajoitusten mukaisesti, ja käyttäjän on toteutettava kaikki toimenpiteet, jotka vaaditaan mahdollisen takaisinkutsun, kenttätoimenpiteen tai muun tuotteen käyttöilmoituksen yhteydessä. 3M:n teollisuus- ja ammattituotteiden väärinkäyttö voi johtaa loukkaantumiseen, sairastumiseen, kuolemaan tai omaisuusvahinkoihin. Tuotevalinnan ja käytön apua varten ota yhteyttä paikan päällä olevaan turvallisuusammattilaiseen, teollisuushygieenikkoon tai muuhun asiantuntijaan.