1. Suomi
  2. Kaikki 3M tuotteet
  3. Lääketiede
  4. Siteet ja sidokset
  5. Silmälaput
  6. Nexcare™ Opticlude™ silmälappu, normaali koko 57 mm x 82,5 mm, 20 lappua

Nexcare™ Opticlude™ silmälappu, normaali koko 57 mm x 82,5 mm, 20 lappua

  • 3M ID 7100411152
  • UPC 04064035203795

Ortoptinen silmälaastari peittohoitoon

Erittäin hengittävä

Miellyttävä käytössä

Näytä enemmän tietoja

Yksityiskohdat

Tärkeimmät ominaisuudet

  • Ortoptinen silmälaastari peittohoitoon
  • Erittäin hengittävä
  • Miellyttävä käytössä
  • Jokainen lappu on pakattu erikseen tiiviisti, tarjoaa mukavuutta ja suojaa
  • Ihoystävällinen
  • Tarttuu hyvin, mutta irtoaa helposti
  • Sopiva vauvoille ja lapsille
  • Ei sisällä luonnonkumilateksia
  • Imukykyinen tarttumaton tyyny
  • Hellävarainen iholle
  • Tämä on lääkinnällinen laite. Katso laitteen käyttöohjeesta yksityiskohtaiset tiedot käyttöohjeista, käyttöaiheista, vasta-aiheista, varoituksista, varotoimista ja/tai mahdollisista haittavaikutuksista
  • Ruskea väri
  • Yksikköä pakkauksessa: 20, junior-koko 47,5 mm x 63,5 mm
  • Yksikköä pakkauksessa: 20

Nexcare™ Opticlude™ silmälappu on suunniteltu tehokkaaseen peittohoitoon mukavuutta unohtamatta. Valmistettu hengittävistä, hypoallergeenisista materiaaleista. Hellävarainen herkälle iholle ja mukava jokapäiväisessä käytössä. Imukykyinen ja tarttumaton lappu tuo käyttömukavuutta. Lappu tarttuu tukevasti ja se on helppo irrottaa.Sopii vauvoille ja lapsille. Jokainen lappu on pakattu erikseen tiiviisti mukavuuden ja suojan takaamiseksi. Nexcare™ Opticlude™ silmälappu ei sisällä luonnonkumilateksia.

Mukavaksi suunniteltu Nexcare™ Opticlude™ silmälappu sopii lääkärin suosittelemaan amblyopian (laiskan silmän) hoitoon. Valmistettu hengittävistä, hypoallergeenisista materiaaleista. Hellävarainen herkälle iholle ja mukava jokapäiväisessä käytössä. Imukykyinen, tarttumaton lappu tuo käyttömukavuutta. Lappu tarttuu tukevasti ja se on helppo irrottaa.Sopii vauvoille ja lapsille. Jokainen lappu on pakattu erikseen tiiviisti mukavuuden ja suojan takaamiseksi. Nexcare™ Opticlude™ silmälappu ei sisällä luonnonkumilateksia.

Tuotetiedot