3M™ 7500-sarjan uudelleenkäytettävän puolinaamarityyppisen hengityssuojaimen ensiluokkaisessa kasvo-osassa on Cool Flow™ -venttiili. Hengityssuojaimessa on miellyttävän pehmeäpintainen tiiviste ja päänauhaston kiinnitys, jossa on käyttöä helpottava, ylhäällä tai alhaalla pidettävä pudotushihna. 3M™ 7500-sarjalla on CE-hyväksyntä useiden erilaisten bajonettikiinnitteisten 3M suodattimien kanssa.
3M™ 7500-sarjan uudelleenkäytettävässä puolinaamarissa on pehmeä silikonitiiviste, joka on suunniteltu erityisesti käyttömukavuutta ajatellen. 7500-sarjan tuotteissa on 3M™ Cool Flow™ -venttiili, joka poistaa lämmintä ja kosteaa uloshengitysilmaa hengityssuojaimen sisältä. Uloshengitysventtiilin suojus ohjaa uloshengitysilman ja kosteuden alaspäin. Hengityssuojain on helppo säätää yksilöllisesti sopivaksi säädettävän päänauhaston ja hihnojen avulla. Pudotusmekanismin ansiosta hengityssuojain voidaan ottaa pois kasvoilta puhtaassa ympäristössä kypärää riisumatta. 3M 7500-sarjan uudelleenkäytettävä puolinaamarityyppinen hengityssuojain vähentää altistumista useille erilaisille kaasuille, höyryille ja hiukkasille, kun sitä käytetään hyväksyttyjen bajonettikiinnitteisten 3M suodattimien kanssa. Voidaan liittää useimpiin 3M™ 2000-, 5000-, 7000- ja 6000-sarjojen suodattimiin ja käyttää kätevästi ja joustavasti 3M™ moottoroitujen ja paineilmatoimisten hengityssuojainjärjestelmien kanssa, mukaan lukien TR-300-, TR-600- ja S-200+-järjestelmät. Saatavilla olevat varaosat auttavat säilyttämään asianmukaisen suojaustason ja käyttömukavuuden, kun osat kuluvat tai vaurioituvat. Saatavissa kolme kokoa: pieni, keskikokoinen ja suuri.
Kiitos esittämästänne pyynnöstä 3M:lle. Lomakkeessa antamianne tietoja tullaan hyödyntämään pyyntöön vastattaessa. Pyynnöstä riippuen vastaus voidaan toimittaa sähköpostilla tai puhelimitse 3M:n edustajan tai valtuutetun yhteistyökumppanin toimesta, joka käsittelee henkilötietojanne 3M:n tietosuojakäytäntöjen mukaisesti.
Olemme vastaanottaneet viestisi ja tarkastelemme nyt tiedusteluasi
Edustajamme ottaa sinuun yhteyttä puhelimitse tai sähköpostilla