3M™ Novec™- elektroniikan pinnoite 2704 on suunniteltu suojaamaan piirilevyjä ja elektronisia komponentteja. Se on kirkas, viskositeetiltaan ja pintajännitykseltään alhainen 4 painoprosentin fluoropolymeeri, jossa on mukana hydrofluoroeetteriliuotinta. Se on havaittavissa UV-valoilla.
3M™ Novec™ elektroniikan pinnoite 2704 on fluoripolymeeri, joka on laimennettu 3M™ Novec™ tekninen neste 7200:lla, erotellulla hydrofluorieetteriliuottimella. Se on viskositeetiltaan ja pintajännitykseltään alhainen pinnoiteliuos. Se on suunniteltu suojaamaan piirilevyjä ja elektronisia komponentteja kosteudelta ja korroosiolta. Se kuivuu erittäin ohueksi, läpikuultavaksi pinnoitteeksi, joka hylkii vettä ja öljyjä erinomaisesti. Sitä ei tarvitse kovettaa ja sitä on helppo käyttää. Fluoripolymeeriketjuihin on sisällytetty kelta oranssia väriainetta, joka loistaa ultraviolettivalossa (UV). Tämä auttaa laadunvalvontaprosessin tarkastus ja tunnistustehtävissä.
|
|
---|---|
Dielektrinen lujuus
|
2500 V/mil
|
Tuotesarjat
|
Novec 2704
|
Kiitos esittämästänne pyynnöstä 3M:lle. Lomakkeessa antamianne tietoja tullaan hyödyntämään pyyntöön vastattaessa. Pyynnöstä riippuen vastaus voidaan toimittaa sähköpostilla tai puhelimitse 3M:n edustajan tai valtuutetun yhteistyökumppanin toimesta, joka käsittelee henkilötietojanne 3M:n tietosuojakäytäntöjen mukaisesti.
Olemme vastaanottaneet viestisi ja tarkastelemme nyt tiedusteluasi
Edustajamme ottaa sinuun yhteyttä puhelimitse tai sähköpostilla