3M™ Hi-Tack 71 -komposiittisprayliima on erittäin tarttuva sprayliima, joka sopii monenlaiseen käyttöön komposiittituotannossa. Erittäin tarttuvan ja lujasti pitävän liiman leikkauslujuus on hyvä, ja se liimaa lasikuitua, tekstiilejä, puuta ja muita materiaaleja. Saatavana kaksi versiota: kirkas ja tarkkaa levittämistä helpottava vihreä.
Työ on tehtävä oikein jo ensimmäisellä kerralla ja joka kerta sen jälkeen
3M™ Hi-Tack 71 -komposiittisprayliima suihkuaa yhtenäisen hienojakoisena sumuna, jonka liimakiintoainepitoisuus on korkea. Tämä takaa erinomaisen peittävyyden. Se sopii monenlaiseen käyttöön komposiittituotannossa, kuten esimerkiksi asettelu- ja infuusioprosesseihin. Erittäin tarttuva koostumus nopeuttaa lasikuitulevyjen asettelua ja monikerroksisten komposiittiasennelmien liittämistä. Optimoidun koostumuksen vaikutus infuusioprosessiin on vain vähäinen tai olematon, mikä ehkäisee kerrosten halkeilua. Liimasta on saatavana kaksi versiota: kirkas tai tarkkaa levittämistä helpottava vihreä. Lisäksi se täyttää CARB-standardin ja OTC VOC -säädösten vaatimukset.
Suositellut käyttökohteet
Parempia ideoita pinnalle tieteen ja innovaation avulla
Teemme 3M teollisuusteipit ja -liimat osastolla jatkuvaa tuotekehitystä ja hyödynnämme liittämisteknologioita sellaisten innovatiivisten ratkaisujen kehittämisessä, jotka parantavat yritysten suunnittelu- ja tuotantoprosesseja kaikkialla maailmassa. Teknologiamme auttavat asiakkaitamme tarjoamaan kilpailukykyisiä tuotteita markkinoille nopeammin ja tehokkaammin.
Kiitos esittämästänne pyynnöstä 3M:lle. Lomakkeessa antamianne tietoja tullaan hyödyntämään pyyntöön vastattaessa. Pyynnöstä riippuen vastaus voidaan toimittaa sähköpostilla tai puhelimitse 3M:n edustajan tai valtuutetun yhteistyökumppanin toimesta, joka käsittelee henkilötietojanne 3M:n tietosuojakäytäntöjen mukaisesti.
Olemme vastaanottaneet viestisi ja tarkastelemme nyt tiedusteluasi
Edustajamme ottaa sinuun yhteyttä puhelimitse tai sähköpostilla