3M™ Versaflo™ M-300 ‑sarjan hitsausmaskeissa on kevyitä, pienikokoisia ja hyvin tasapainotettuja vaihtoehtoja, jotka tarjoavat integroidun suojan erilaisilta hengityselinten, pään, silmien, kasvojen ja kuulon vaaroilta. Ne sopivat käytettäväksi erityisesti rakennustyömailla. Suojapäähineitä voidaan käyttää 3M™ moottoroitujen ja paineilmatoimisten hengityssuojainjärjestelmien kanssa monissa erilaisissa työtehtävissä.
3M™ Versaflo™ M-300 ‑sarjan hitsausmaskimallisto tarjoaa monipuolisen integroidun hengityksen, kasvojen ja silmien suojauksen. Saatavilla olevia malleja ovat esimerkiksi yleiskäyttöisellä kasvotiivisteellä varustettu Versaflo™ M-306, joka soveltuu rakennusteollisuuteen ja raskaaseen teollisuuteen, sekä liekinkestävällä kasvotiivisteellä varustettu Versaflo™ M-307, joka sopii lentäviä kuumia hiukkasia sisältäviin ympäristöihin, kuten sulattoihin, valimoihin ja muihin metallintyöstöympäristöihin. Kypärä tarjoaa standardin EN397 mukaisen päänsuojauksen, jonka ansiosta se soveltuu käytettäväksi rakennustyömailla, joilla tarvitaan hengityssuojausta. Täysin säädettävä päänauhasto sisältää tekstiilinauhat, jotka varmistavat ihanteellisen istuvuuden ja painon jakautumisen. Ilmavirran ohjain parantaa hallintaa ja mukavuutta mahdollistamalla ilmavirran ohjauksen suojapäähineen sisälle. Visiiri tarjoaa hyvän näkymän sivuille ja alas sekä hyvän optisen kirkkauden. Visiirissä on lisäksi naarmuuntumisen estoa ja kemiallista kestävyyttä parantava polykarbonaattipinnoite. Täyttää hengityssuojainluokan TH3 vaatimukset, kun sitä käytetään yhdessä tiettyjen 3M™-ilmansyöttöyksiköiden kanssa. Ylläpito on helppoa varaosilla ja tarvikkeilla, joiden vaihtaminen on nopeaa, helppoa ja intuitiivista. Voidaan käyttää 3M™ Peltor™ Kuulonsuojainten sekä viestintää helpottavan sisäänrakennetun mikrofonin kanssa.
Kiitos esittämästänne pyynnöstä 3M:lle. Lomakkeessa antamianne tietoja tullaan hyödyntämään pyyntöön vastattaessa. Pyynnöstä riippuen vastaus voidaan toimittaa sähköpostilla tai puhelimitse 3M:n edustajan tai valtuutetun yhteistyökumppanin toimesta, joka käsittelee henkilötietojanne 3M:n tietosuojakäytäntöjen mukaisesti.
Olemme vastaanottaneet viestisi ja tarkastelemme nyt tiedusteluasi
Edustajamme ottaa sinuun yhteyttä puhelimitse tai sähköpostilla